Ana içeriğe atla

.

 

Türkçeyi Etkili, Doğru Kullanma ve Diksiyon Sertifikalı Gelişim Kursu

 

Kayıt: 08.11.2023-26.11.2023

Başlangıç ve Bitiş: 27.11.2023-29.12.2023

 

Program Ders Saati: Toplam 30 saat olacak dersler, Zoom uygulamasından çevrim içi gerçekleştirecek ya da yüz yüze olacaktır. Kayıt formunda beyan edeceğiniz seçeneğin çokluğuna göre çevrim içi ya da yüz yüze yapılması planlanacaktır. 

 

Programın Amacı nedir?

Dünyadaki diğer diller gibi Türkçeye de özgü bir standart konuşma dili bulunmaktadır. Bu doğrultuda Türkçenin doğru kullanılmasının önemi; öz güven, doğru zaman ve doğru yerde iletişim kurma, akıcı ve anlaşılır konuşma gibi iş ve günlük hayatın birçok noktasındaki etkisiyle daha iyi anlaşılmaktadır. Programda etkili, akıcı, anlaşılır, uygun Türkçe konuşmanın öğretilmesinin yanı sıra ses tonunun daha etkileyici olması ve etkisini kişiler üzerinde bırakacak düzeyde özgüven aşılaması hedeflenmektedir. Bununla birlikte ses bilimsel açıdan sesleri doğru söylerken beden dilini doğru orantıda kullanma ve topluluklar önünde yapılan konuşmalarda heyecanı kontrol etmenin de öğretilmesi programın amaçları arasında yer almaktadır.

 

Not: Program ücreti KDV dâhil 1.250 Türk lirası olup ASBÜ personeli, öğrencisi, eşi, çocukları ve mezunlarına %20 indirim (1.000 lira) uygulanır.

 

Tarih ve Saat: 27.11.2023-29.12.2023 arasında gerçekleştirecek olan programın dersleri;

Çevrim içi olması durumunda hafta içi Salı ve Perşembe günleri saat 17.30-20.30 arasında gerçekleşecektir.

Yüz yüze olması durumunda ise Salı ve Perşembe günleri saat 17.30-20.30 arasında Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi dersliklerinde gerçekleştirilecektir.

 

KAYIT

ASBÜ TÖMER’in resmî web sayfasında (https://tomer.asbu.edu.tr), yer alan “Kayıt” sekmesinden “Türkçeyi Etkili ve Doğru Kullanma Kursu Kaydı” seçeneğine tıklayarak veya buradan Başvuru Formunu doldurarak kaydınızı yapabilirsiniz. Sorularınız için tomer@asbu.edu.tr e-posta adresimiz aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. Başvuru formu üzerinden yapılan ön kayıt sonrasında kaydı kabul edilen adaylara e-posta yoluyla dönüş yapılacak ve kaydın kesinleşmesi için aşağıda verilen hesaba adayın kayıt ücretini yatırması istenecektir. Ön kayıt yapılmadan hesaba yatırılan ücretler dikkate alınmayacaktır.

Ön kayıt ve yatırılacak ücret sonrasında kesin kaydı yapılan adaylar, formda belirttikleri iletişim bilgilerinden hareketle oluşturulacak WhatsApp grubuna dâhil edilerek buradan kendilerine kursun işleyişine ilişkin gerekli bilgiler verilecektir.

 

Hesap Adı:

TR Hesap Adı: Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi

IBAN No: TR56 0001 2009 4110 0044 0000 27

 

Not: Açıklama kısmına “Diksiyon Programı + Kursiyerin adı ve soyadını + T.C. kimlik numarasını” yazınız. Taksitle ya da kredi kartıyla ödeme yapılamamaktadır.

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.